Πανελλήνια πρωτιά και πάλι στον Δήμο Δράμας για την υλοποίηση του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Κ.Ε.Α. (Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης)

Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2018

Το τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Δράμας εφάρμοσε πρώτο Πανελλαδικά όλες τις εγκυκλίους του προγράμματος ΚΕΑ (Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης) και υποστήριξε 1.142 συνδημότες. Το αποτέλεσμα ήταν να κερδίσει τα εύσημα από το Υπουργείο Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης & Κοινωνικής Αλληλεγγύης στην πρόσφατη συνάντηση όλων των Δήμων στην Αθήνα. Τα στελέχη του Υπουργείου υπέδειξαν την κοινωνική υπηρεσία του Δήμου Δράμας ως την πλέον πρωτοπόρα σε υλοποίηση Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων και συνέστησαν σε όλους τους φορείς που υλοποιούν το αντίστοιχο πρόγραμμα, να απευθύνονται στο Δήμο Δράμας για κάθε απορία.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, δηλώνει: «Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσοι εργάστηκαν και ασχολήθηκαν με το Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης, στους υπαλλήλους του Δήμου μας και στον Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πολιτικής, κ. Αριστείδη Μωυσιάδη που καθημερινά βρίσκονται στο πλευρό όλων των συνδημοτών μας που έχουν ανάγκη».